RÁZOVITÝ INTERIÉR

Rázovito zariadený interiér s množstvom dekoratívnych prvkov starých dreveníc ponúka 2, resp. 3 odbytové strediská. V reštaurácii s kozubom a grilom je k dispozícii 60 miest a počas víkendov spríjemní večer posedenie živá ľudová hudba.

FURMANSKÁ IZBA

Furmanská izba v podkroví má 40 miest a je vhodná najmä pre organizované skupiny a konanie rôznych pracovných, spoločenských a rodinných akcií.

TRADIČNÁ KUCHYŇA

Tradičná slovenská kuchyňa rešpektuje nielen potreby motoristov pomerne širokým výberom polievok a hotových jedál, ale uspokojí aj gurmánov pestrou ponukou typických slovenských špecialít.
restaurant-page-3

Posedenie pri ľudovej hudbe v piatok a sobotu do 24:00 hod.

NAJBLIŽŠIE AKCIE

LETNÁ TERASA

Súčasťou Koliby je tiež krytá letná terasa pre 40 hostí, ktorá je príjemným miestom odpočinku motoristov v letných mesiacoch.

PREDAJ MLIEČNYCH VÝROBKOV

V predajnom stánku hneď vedľa koliby Vám ponúkame čerstvé výrobky zo 100% ovčieho mlieka! Ovčí syr, bryndza, žinčica, oštiepok, parenica (údená, neúdená), nite a uzlíčky (údené, neúdené a rôznych príchutí). Stánok je mimo sezóny otvorený piatok-nedeľa, v mesiacoch jún-august spravidla streda-nedeľa, prípadne sa informujte na 048/419 81 51.

VIRTUÁLNA PREHLIADKA

Legenda o svätom Krištofovi

patrónovi cestujúcich a šoférov

Krištof sa narodil koncom II. storočia. Od svojich rodičov dostal meno Reprobus. Ako dospelý sa podobal obrovi, taký bol vysoký a silný. Opustil rodinu a išiel hľadať najmocnejšieho panovníka sveta, aby mu slúžil.

Na svojej ceste stretol obor pustovníka, ktorý mu povedal, aby prenášal na svojom obrovskom tele ľudí cez blízku rieku.

Raz pomáhal malému dieťaťu cez vodu. Ako sa začal brodiť, váha dieťaťa vzrastala, až mu sotva stačili mocné plecia a hrozilo, že sa utopí. Keď došiel na druhý breh, zložíl dieťa a ustatý zvolal: „Keby som niesol celý svet, hádam by nebol ťažší ako ty chlapče.“ Tu dieťa dojemne odpovedalo: „Niesol si viac než celý svet. Niesol si kráľa sveta. Ježiš Kristus bol tvojim bremenom.“

Potom Kristus ponoril obra do vody a pokrstil ho menom Christophorus, čo znamená „nosič Krista“.

Rezervácie

Rezervácie v reštaurácii minimálne 2 hod. vopred.

Upozorňujeme, že v dňoch počas prázdnin, víkendov a sviatkov neprijímame rezervácie v čase obeda!

V Penzióne a vo Furmanskej izbe prijímame rezervácie 1 deň dopredu!

Kontakt: 048/419 81 51

Otváracie hodiny

SOBOTA - ŠTVRTOK
9:30 - 21:30

PIATOK
9:30 - 23:00

KOLIBA U SV.KRIŠTOFA

Uľanská cesta 170
976 03 Banská Bystrica
Telefón: +421 48 419 81 51
Penzión: +421 48 419 83 99 (PLEASE CALL FROM 7:00 AM to 8:00 PM)